ספרות עברית וכתיבה בירושלים [מודעות]

אני מרשה לעצמי לשתף שתי מודעות מטעם החוג שאני מלמד בו – החוג לספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים – והתכנית לכתיבה שאני מרכז שם בשנים האחרונות.

במודעה הראשונה פרטים על מפגש עם כמה ממורי החוג והתכנית בעוד כשבועיים, ובמודעה השנייה פרטים על התכנית לכתיבה ועל הגשת מועמדות לה.

אם אתם כותבים צעירים ומוכשרים ששוקלים ללמוד באוניברסיטה העברית בשנה הקרובה, או שאתם מכירים מישהו כזה, אנא העבירו אליה או אליו את הפוסט או המודעות. אני חושב שצוות המורים מדבר בעד עצמו (כמובן שבמודעה השנייה לא צוינו שמות כל מורי החוג), ומשוכנע שירושלים היא המקום בה"א הידיעה לפתוח בו ספר בישראל, ולכתוב בו ועליו. גם מי שלא ישתקע בה חייב לעבור דרכה לכמה שנים, ואין זמן טוב מתקופת האוניברסיטה כדי לעשות זאת.

 

כתיבה יוצרת.תשעט.jpg

 

******

ספרות עברית עכשיו.jpg

2 תגובות בנושא “ספרות עברית וכתיבה בירושלים [מודעות]

  1. האם נכון לעודד כתיבה? מספר הכותרים המתפרסמים כל שנה מזכיר לי את זיהום הפלסטיק באוקיינוסים. האם יש סיכוי לספר טוב להקרא ללא תקציב עתק לקידומו ולהפצתו? וגם אזהרתו של יהודה ויזן מרתיעה

    1. תודה. הרעיון הוא לשפר את הכתיבה כך שהדימוי של פסולת מציפה לא יתאים. תקציבי פרסום אינם מבטיחים קריאה, אפילו לא רכישה, והיעדרם אינו מונע את הקריאה. רוב יצירות הספרות הגדולות המוכרות לא לא גובו בקמפיין יחצני. מכל מקום, הסבירות לקריאה אינה שיקול לדעתי בשאלה האם לכתוב. וראי ציטוטי הרמב"ם בפוסט הקודם, אם תרצה.

התגובות סגורות.